Hrvati dobili Argentinu, čekaju bar jednu pobedu Italije

Davis Cup 17. sep 202217:24 0 komentara
Borna Gojo
REUTERS/Massimo Pinca

Drugu pobedu Hrvatskoj doneo je Borna Ćorić koji je nakon dva sata i 12 minuta, u dva seta pobedio Franciska Serundola. U prvom meču, Borna Gojo je savladao Sebastijana Baeza. Slavio je na kraju dana i dubl.

Borna Gojo je slavio nakon dva sata igre i tri odigrana seta, rezultatom 6:1, 3:6, 6:3.

Rutinski je Gojo dobio prvi set koji je trajao samo 24 minuta. U drugom setu je odlučio jedan brejk, a Baez ga je napravio u osmom gemu nakon čega je drugu set loptu na svoj servis pretvorio u izjednačenje.

Gojo je u prvom gemu trećeg seta spasao četiri brejk lopte, a nakon toga je sam došao do brejka i ubrzo i vođstva 3:0. Baez je uspeo da vrati brejk u petom gemu, ali je pretrpeo novi već u narednom i to je i bilo presudno u ovom duelu.

U drugom meču, slavio je Ćorić rezultatom 6:4, 7:6.

Hrvatska je treću pobedu upisala u dublu. Mate Pavić i Nikola Mektić pobedili su Maksima Gonzalesa i Horasija Sebaljosa u dva seta – 6:2, 7:5.

Hrvatska je uradila šta je mogla. Sada joj treba da Italija u duelu sa Švedskom u nedelju dobije bar jedan meč.