Odlučiće dubl, Siner „okrenuo“ Čilića za 1:1

Davis Cup 29. nov. 202121:39 > 22:227 komentara
Janik Siner
REUTERS/Massimo Pinca

O prvom polufinalisti Dejvis kupa odlučivaće dubl. Janik Siner ostavio je Italiju u životu pobedom protiv Marina Čilića nakon preokreta i u tri odigrana seta.

Siner je pobedu upisao rezultatom 3:6, 7:6, 6:3.

Odbranio se Čilić u prvom gemu meča i uspeo je da povede 3:1 uz brejk. U nastavku je hrvatski teniser čuvao stečenu prednost, ali Siner je u poslednjem gemu ovog dela meča nagovestio bolju igru. Spasao je tri set lopte pre nego što je prepustio prvi set Hrvatu.

Drugi set doneo je fantastičnu borbu. Čilić je dva puta imao prednost brejka, ali je Siner dva puta uspevao da se vrati u život i na kraju da u tajbrejku izjednači na 1:1.

Na početku trećeg seta su dva igrača razmenila po brejk, da bi u sedmom gemu Siner prelomio sve u svoju korist i došao do 4:3.

Italijan je u sledećem gemu potvrdio brejk i doveo Čilića u poziciju da servira za ostanak u meču, ali je Hrvat pretrpeo novi brejk i Siner je mogao da počne da slavi.

U dublu će na teren Nikola Mektić i Mate Pavić za Hrvatsku i Janik Siner i Fabio Fonjini za Italiju.

Pobednik ovog meča u polufinalu će igrati protiv boljeg iz duela Srbija – Kazahstan.

Velika pobeda Borne Goja u prvom meču

Dejvis kup reprezentacija Hrvatske povela je u četvrtfinalnom duelu protiv Italije nakon prvog singl meča u kome je Borna Gojo savladao Lorenca Sonega.

Borna Gojo slavio je u tri seta, 7:6, 2:6, 6:2 i tako dao Hrvatskoj vetar u leđa pred nastavak prvog četvrtfinala ovogodišnjeg izdanja Dejvis kupa.

Sonego je, uz prednost brejka, vodio 4:1 u prvom setu, ali je Gojo uspeo da se u potpunosti vrati u igru i da, u tajbrejku, dobije ovaj deo igre.

U drugom setu je Sonego nanizao u startu četiri osvojena gema, npravio je dva brejka i nije bilo povratka za Goja u ovom setu.

U odlučujućem setu Gojo nije dozvolio nikakva iznenađenja. Poveo je, uz brejk 3:1, a zatim je i u osmom gemu dodao još jedan brejk i upisao veliku pobedu.