Priznanje za legendu: Fed kup poneo ime Bili Džin King

Michael Dodge Getty Images Sport

Reprezentativno takmičenje za teniserke neće se više zvati Fed kup, već će od 2021. nositi ime Bili Džin King kup.

„To je tako uzbudljivo! I dalje nisam sigurna da je ovo istina. Počastvovana sam i zahvalna“, rekla je 76-godišnja Amerikanka.

„Sećam se prvog Fed kupa 1963. Rekla sam tada svojim saigračicama da moramo da trijufmujemo i uđemo u istoriju. I jesmo osvojile trofej“.

King je sedam puta trijumfovala u reprezentativnom takmičenju kao igračica, a četiri puta je vodila tim SAD do pobede kao selektorka. Amerikanka slovi za jednu od najboljih teniserki svih vremena, osvojila je 12 Gren slem titula u singlu i bila je prva na WTA listi.

Preimenovanje prati uvođenje novog formata, koji podrazumeva finalni urnir koji će okupiti 12 najboljih nacionalnih timova tokom jedne nedelje u Budimpešti.

Na finalnom turniru Bili Džin King Kupa učestvovaće Francuska, Rusija, Mađarsa, Australija, Belorusija, Belgija, SAD, Španija, Slovačka, Češka, Nemačka i Švajcarska.