Andresku preživela Viktoriju Golubić

Bianca Andreescu
AP Photo/Frank Franklin II

Bianka Andresku je dobila Viktoriju Golubić 2:1 u prvom kolu US Opena, po setovima 7:5, 4:6 i 7:5.

U prvom setu je Andresku napravila prva brejk da bi povela 4:2, a Viktorija je uspela da se vrati u meč u 10. gemu i da izjednači na 5:5. Ipak Švajcarkinja nije ostala u setu jer je izgubila poslednji gem i tako je Andresku dobila 7:5.

U drugom setu nije bilo brejk šansi sve do devetog gema kada je Golubić uspela da slomi protivnicu i povede 5:4. Odmah zatim je Viktorija morala da spašava svoj servis da bi overila brejk. Uspela je u tome, a to je značilo i da je dobila set 6:4.

Teško je bilo Bianki Andresku i u trećem setu jer je odmah od početka imala problem sa servisom. Golubić je imala pet brejk šansi u prva tri servis gema Kanađanke i konačno je uspela da povede 3:2. Ipak Andresku se vratila na 4:4 uzvrativši brejk, a još jedan je napravila opet kao i u prvom setu kada je Viktorija servirala za ostanak u meču.

Duel je trajao dva sata i 48 minuta. Naredna protivnica Bianke Andresku će biti Loren Dejvis koja je 98. igračica sveta.