Martićeva prva iz regiona do drugog kola AO

Australian Open 15. jan 20183:00 > 3:12
Hannah Peters/Getty Images

Hrvatska teniserka Petra Martić pobedila je u prvom kolu Australijan opena belgijsku igračicu Alison van Ujtvank, pa se tako prva od tenisera iz regiona plasirala u narednu rundu takmičenja turnira u Melburnu.

Hrvatska igračica, koja je 81. na WTA listi, savladala je tri mesta bolje plasiranu rivalku rezultatom 7:6 (7:5), 6:3, posle sat i 36 minuta borbe u Australiji.

Martićeva i Van Ujtvank su u Melburnu igrale prvi međusobni meč, posle kog je hrvatska igračica obezbedila plasman u naredno kolo gde će joj protivnica biti Rumunka Irina Begu, koja je bila bolja od Ruskinje Jekaterine Makarove sa 3:6, 6:4, 8:6.

Hrvatica je protiv Belgijanke prva došla do brejka u prvom setu za 3:1, ali je Van Ujtvank uzvratila pa se ušlo u taj-brejk, gde je Marićeva iskoristila drugu set loptu.

Dve teniserke su na startu drugog seta odigrale četiri gema u kome je svaka po dva puta oduzela servis protivnici, ali je zatim Marićeva pojačala ritam i slavila uz dva nova brejka.