AO: Nadal preko 237. do drugog kola, Izner odmah ispao

Australian Open 14. jan 20195:06 > 7:11
Julian Finney, Getty Images

Drugi teniser sveta Rafael Nadal plasirao se u drugo kolo Australijan opena, pošto je u svom prvom meču u Melburnu savladao domaćeg predstavnika Džejmsa Dakvorta.

Nadal je na „Rod Lejver“ areni 237. igrača na ATP listi pobedio rezultatom 6:4, 6:3, 7:5, a nakon dva sata i 17 minuta igre.

Osvajač Australijan opena iz 2009. godine nije do pobede došao tako lako kao što rezultat pokazuje, pošto je Dakvort u nekoliko navrata odigrao veoma dobro, pogotovo na početku drugog seta kada je odmah napavio brejk za prednost od 2:0.

Iako Nadal nije u idealnoj formi, a u poslednje vreme se ponovo žalio na povrede, nije dozvolio iznenađenje, pa je slavio posle tri seta.

U drugom kolu slavni Španac će igrati potiv boljeg iz meča između Metjua Ebdena iz Australije i Jana Lenarda Štrufa iz Nemačke.

Finalista Vimbldona Južnoafrikanac Kevin Anderson, koji je u Melburnu peti nosilac, posle malo više problema je nadigao Adrijana Manarina iz Francuske sa 6:3, 5:7, 6:2, 6:1, a nakon dva sata i 55 minuta igre. Andersonov naredni protivnik će biti Amerikanac Fransis Tijafo, koji je bio bolji od Pradžneša Gunesvarana iz Indije sa 7:6 (9-7), 6:3, 6:3.

Nikoloz Basilašvili iz Gruzije, koji je 19. nosilac, savladao je Kristofera Jubanksa iz SAD sa 6:4, 4:6, 7:6 (8-6), 6:3.

Grk Stefanos Cicipas, koji je 15. nosilac, pobedio je Italijana Matea Beretinija sa 6:7 (3-7), 6:4, 6:3, 7:6 (7-4). Pobedu je ostvario i Argentinac Dijego Švarcman (18. nosilac) protiv Nemca Rudolfa Molekera – 6:1, 6:3, 4:6, 6:0.

Iznenađenje u prvom kolu je napravio Amerikanac Rajli Opelka, koji je eliminsao sunarodnika i 9. kosturaša u Melburnu Džona Iznera rezultatom 7:6 (7-4), 7:6 (8-6), 6:7 (4-7), 7:6 (7-5). Opelka će u dugom kolu na Tomasa Fabijana iz Italije.

Ljubimac domaće publike, mladi Aleks De Minor bio je bolji u prvom kolu od Pedra Souze iz Portugalije rezultatom 6:4, 7:5, 6:4.

Deseti nosilac Rus Karen Hačanov je nadigrao u prvom kolu Petera Gojovčika iz Nemačke, po setovima 3:6, 6:3, 6:4, 6:3.

Pogledajte REZULTATE Australijan opena u ženskoj konkurenciji.

Pogledajte REZULTATE Australijan opena u muškoj konkurenciji.