AO: Krstin okrenuo protiv Fereira Silve

Australian Open 16. jan. 20209:21 > 9:24
Mark Dadswell, Getty Images

Peđa Krstin plasirao se u drugo kolo kvalifikacija za Australijen Open jer je pobedio Frederika Fereira Silvu 2:1. Po setovima je bilo 3:6, 6:4, 6:1.

Krstin je u prvom gemu meča imao tri neiskoršćene brejk prilike pa je odmah u sledećem Fereira Silva uspeo da kazni srpskog igrača. On je iskoristio šestu brejk loptu u tom gemu i poveo 2:0. Do kraja seta nije bilo ni izjednačenja na servis bilo kog od tenisera i 198. igrač sveta je dobio prvi set 6:3.

U drugom su se pojavljivale sporadično brejk šanse, ali je Krstin iskoristio svoju tek u gemu u kom je Portugalac servirao za ostanak u setu. Imao je Peđa tri vezane brejk šanse i prvu je iskoristio za 6:4 i izjednačenje u setovima.

Treći set počinje brejkom Silve, ali je Krstin zatim tri puta napravio brejk i uz tri dobijena gema na svoj servis dobio je treći set 6:1.

Naredni protivnik Peđi Krstinu će biti 111. igrač sveta Slovak Norbert Gombos.