Dodig i Polašek bez finala AO

Daniel Pockett/Getty Images

Hrvatsko slovačka kombinacija Ivan Dodig Filip Polašek neće igrati finale Australijen Opena jer su izgubili od para Maks Pursel Luk Savil 2:1. Po setovima je bilo 6:7, 6:3 i 6:4.

U prvom setu nije bilo brejk loptu, a po jednu šansu da oduzmu servis protivnicima su imali i jedni i drugi. U taj-brejku je viđena velika borba i najpre je australijski par imao dve set lopte pri rezultatu 6:5 i 7:6 ali je hrvatsko-slovački dubl okrenuo situaciju i dobio taj deo meča 9:7.

U drugom setu je australijski par imao brejk prednosti, na kratko ga je izgubio pa je ipak posle šest gemova vodio 4:2. Imao je par Dodig/Polašek priliku da se vrati, imali su brejk priliku u devetom gemu kog ipak dobijaju Australijanci za 6:3 u drugom setu.

Poslednji je počeo brejkovima na obe strane. Australijanski par je zatim oduzeo servis protivnicima, uzvratili su Dodig i Polašek za 4:4, ali su odmah dozvolili novi brejk. Posle toga više nije bilo povratka za njih i Pursel i Savil su dobili set 6:4 i plasirali se u finale Australijen Opena. Tamo će igrati sa parom Ram Salisburi koji su dobili Bublika i Kukuškina 2:1.