Australian Open 20. jan 20238:13 0 komentara
Stefanos Cicipas
Daniel Pockett/Getty Images

Grk Stefanos Cicipas i Kanađanin Feliks Ože-Alijasim opravdali su ulogu favorita u mečevima trećeg kola Australijan Opena.

Povezane vesti

Cicipasu je malo više od dva časa igre bilo dovoljno da eliminiše Talona Grikspora iz Holandije rezultatom 3-0, po setovima 6:2, 7:6 (5), 6:3.

Grikspor je imao samo jednu brejk šansu koju nije relizovao u drugom setu, dok je četvrti igrač sveta u prvom setu dva puta oduzeo servis rivalu i jednom u poslednjem.

Četvrti teniser sveta je u protekle dve godine dva puta igrao polufinale Australijan Opena, na putu do završnice sledeći rival će mu biti Janik Siner. Italijan je posle velikog preokreta savladao Martona Fučoviča iz Mašarske 3-2, po setovima 4:6, 4:6, 6:1, 6:2, 6:0 za tri časa i 36 minuta igre.

Dvadesetčetvorogodišnji Grk, koji još nije izgubio set, slavio je u četiri od pet međusobnih duela protiv trenutno 16. tenisera sveta.

Ože-Alijasim je u četiri seta bio bolji od Fransiska Serundola iz Argentine – 6:1, 3:6, 6:1, 6:4.

Sedmi igrač sveta nije blistao, ali je u ključnim poenima pokazao da je mnogo kvalitetniji rival od Južnoamerikanca, trenutno 29. na ATP listi.

Kanađanin je iskoristio šest od čak 20 brejk lopti, dok je Serundolo uspeo dva puta da oduzme servir protivniku (2/6) koji ima veliku podšrku sa tribina u Melburnu.

Ože-Alijasim je prošle godine dogurao do četvrtfinala prvog Gren slem turnira u sezoni, što mu je najbolji plasman u Melburnu, a aledeći rival će mu biti bolji iz meča Kameron Nori – Jiržim Lehecka.

Sva dešavanja sa Australijan Opena pratite u našem lajv blogu.