Čilić imao set loptu za 2-0, preokret Ože-Alijasima

Australian Open 24. jan 20228:10 > 8:42 0 komentara
Marin Čilić
Photo by Graham Denholm/Getty Images

Hrvatski teniser Marin Čilić izgubio je od Feliksa Ože-Alijasima u osmini finala Australijan opena sa 2:6, 7:6 (9-7), 6:2, 7:6 (7-4).

Odlično je Čilić počeo meč, još bolje nego onaj sa Rubljovom – sigurno na svoj servis, uz dva brejka za vođstvo.

Australijan open:

Međutim, Feliks nije dozvolio sebi da potpuno padne, pa smo u drugom setu videli veliku borbu. Čilić je u desetom gemu spasao tri set lopte, a u potonjem taj brejku je došao do set lopte na 6-5.

Taj izuzetno važan poen je dobio 21-godišnji Kanađanin, a zatim i taj brejk sa 9-7.

To je dalo krila Ože-Alijasimu, koji je protutnjao kroz treći set za vođstvo od 2-1 u setovima – preloman je bio treći gem u kojem je Kanađanin realizovao petu brejk loptu.

Spasao je Čilić dve brejk lopte na početku četvrtog seta, a potom su obojica do taj brejka sigurno čuvali svoj servis. Dobio je Marin opomenu zbog prekoračenja vremena pred taj brejk, a potom je pretrpeo, ispostaviće se, presudan mini brejk.

Poveo je Kanađanin sa 3-0, a najbolju priliku da se vrati Čilić je imao na 2-3, kada je promašio bekhend paralelu iz izgledne pozicije. Bio je staložen Feliks i od 5-4 je vezao dva odlična servisa – u prvom poenu je završio forhendom već u drugom udarcu, a na meč lopti je odservirao as za kraj posle tri sata i 38 minuta igre.

Ože-Alijasima u četvrtfinalu čeka Danil Medvedev, koji je takođe u četiri seta eliminisao Maksima Kresija iz SAD.