Ćorića zaustavio 192. igrač sveta

Australian Open 11. feb. 20218:35 > 8:38
Borna Ćorić
REUTERS/ Anton Vaganov

Hrvatski teniser Borna Ćorić poražen je u drugom kolu Australijan opena. Od njega je u četiri seta bolji bio 192. teniser sveta Amerikanac Mekenzi Mekdonald. Mekdonald je na kraju slavio rezultatom 6:4, 6:2, 4:6, 6:4.

Mekdonald je dobro otvorio meč protiv 22. nosioca i osvojio prvi set. Iskoristio je Amerikanac treću brejk loptu u petom gemu, jedinom u kome je neki od igrača imao priliku da ugrozi servis rivala.

U dobrom tempu Mekdonald je nastavio i u drugom setu u kome je, uz dva brejka, poveo 4:0 i nakon toga ovaj deo meča lako priveo kraju.

Veliku borbu doneo je treći set u kome je Ćorić u devetom gemu spasao brejk loptu, a u narednom uspeo da prvi put osvoji gem na servis protivnika i tako smanji na 2:1 u setovima i produži meč.

Ispostavilo se da je Ćorić samo odložio neizbežno. Mekdonald do novog brejka dolazi u petom gemu četvrtog seta, spasava dve brejk lopte u narednom i u nastavku ne dozvoljava Hrvatu priliku da se vrati u igru.