Dona ubedljiva, kraj za aktuelnu šampionku!

Kaja Kanepi
Photo by Darrian Traynor/Getty Images

Sofija Kenin, osvajačica Australijan opena iz 2020. godine, sada je završila učešće u drugom kolu porazom od 35-godišnje Kaje Kanepi sa 6:3, 6:2.

To jeste iznenađenje, ali ne može se nazvati senzacijom. Prošle nedelje Amerikanka ruskog porekla nije baš blistala, dok je Kanepi stigla do finala.

Povezane vesti

Osim toga, Estonka je znala i u prošlosti da dobije favorite na grend slemovima, recimo Simonu Halep na startu US opena 2018. godine, a ukupno joj je ovo osmi trijumf nad top 10 suparnicama na najvećim turnirima.

Statistika je ilustrativna – Kenin nije iskoristila nijednu od sedam brejk lopti, dok je sa druge strane Kanepi napravila tri brejka iz takođe sedam prilika. Svoje šanse Sofija je propustila na startu – imala je tri brejk lopte već u prvom gemu, zatim još četiri na 1:3 u prvom setu.

Od tada je Kanepi bila superiorna i plasirala se u treće kolo, što joj je najbolji rezultat u Melburnu, a na ostalim slemovima po dvaput je igrala četvrtfinale.

Za novi najbolji rezultat na Australijan openu Kanepi će se boriti sa Donom Vekić, koja je savladala polufinalistkinju Rolan Garosa Nadiju Podorosku sa 6:2, 6:2. Osvojila je Hrvatica prva četiri gema meča, na startu drugog seta vezala je tri gema i nije imala nikakvih problema tokom meča.

U jedinom dosadašnjem okršaju Vekićeva je pobedila Kanepi, 2019. godine na US openu bilo je 7:5, 6:3.