Dona Vekić spasila meč loptu i srušila Kanepi

Australian Open 13. feb. 20216:421 komentar
REUTERS/Kelly Defina

Mesto među 16 najboljih na Australijan openu u ženskom singlu našla je Dona Vekić. Hrvatica je posle preokreta i spašene meč lopte savladala Estonku Kaju Kanepi 5:7, 7:6 (7:2), 6:4.

Bio je ovo izuzetno čvrst duel posebno u prva dva seta, kada su obe igračice odlično servirale. Do 12. gema viđena je samo jedna brejk lopta. Vekićeva je nije iskoristila. A onda u samom finišu seta, Kanepi dolazi do dve set lopte na servis rivalke i odmah prvu koristi za osvajanje prvog seta.

povezane vesti

Kada je na startu drugog dela Kanepi uz jedan brejk povela 3:0 činilo se da će se Hrvatica teško izvući. Međutim, Dona se probuvila i vezala tri gema za povratak u egal. Propustila je Vekićeva na 4:4 čak četiri brejk lopte, a onda se u svom servis gemu suočila sa meč loptom. Spasila je i uvela set u taj-brejk. U njemu je Hrvatica dominiral i dobila ga 7:2 za izjednačenje rezultata u setovima.

Na startu odlučujućeg seta u prvih pet gemova viđena su čak četiri brejka. Nijedna devojka nije stekla prednost. Od rezultata 3:2 za Vekićevu do 5:4 obe teniserke su čuvale svoj servis. Hrvatica je onda zadala odlučujući udarac. Nije iskoristila prvu, ali jeste drugu meč loptu na početni udarac Estonke za prolaz u osminu finala.

Tamo je čeka 22. nosilac Dženifer Brejdi, koja je za sat i 29 minuta savladala Slovenku Kaju Juvan 6:1, 6:3.