Zidanšek slavila, Konjuh zaustavljena, kući ide i Mugurusa

Australian Open 20. jan. 20225:46 > 6:091 komentar
Daniel Kolins, Ana Konjuh
Darrian Traynor/Getty Images

Hrvatska teniserka Ana Konjuh završila je učešće na Australijan Openu pošto je u durgom kolu poražena od Danijel Rouz Kolins 6:4, 6:3.

Meč na terenu „1574“ trajao je 80 minuta, a 58. igračica sveta u ključnim poenima nije bila na visini zadatka protiv Amerikanke.

Povezane vesti

Kolinsova je u drugom gemu prvog seta napravila brejk, Konjuh je nakon tri propuštene šanse u sedmom gemu da se vrati u devetom spasila dve set lopte i oduzela servis protivnici za 5:4. Međutim, 30. teniserka sveta je već u sledećem novim brejkom došla do prednosti od 1:0.

Amerikanka je u drugom gemu drugog seta ponovo oduzela servis Hrvatici, koja u poslednjem nije iskoristila jedinu šansu da produži duel, tako da je Kolins ubrzo treću meč loptu pretvorila u trijumf.

Njena sledeća protivnica je Klara Tauson iz Danske, 39. na ETA listi, koja je eliminisala sedmog nosioca, Anet Kontaveit iz Estonije 6:2, 6:4.

Dvostruka Gren slem šampionka Garbinje Mugurusa je posle nešto manje od sat i po igre poražena od Aliz Korne iz Francuske – 6:3, 6:3.

Treća teniserka sveta nije imala nijednu brejk loptu protiv 61. igračice sveta, koja je apsolutno dominirala i da je bila malo skoncentirsanija ranije bi završila meč na Rod Lejver Areni.

Korne je realizovala tri od 12 brejk lopti, a interesantno je da je u svakom gemu prvog seta imala brejk priliku. U drugom je bila još ubedljivija protiv finalistkinje u Melburnu 2020, dva puta je oduzela servis protivnici (2/2 brejk lopte) i završila duel.

Francuskinja, koja je na prvom Gren slem turniru u sezoni najdalje dogurala do četvrtog kola, u trećoj rundi će se sastati sa Tamarom Zidanšek.

Dvadesetčetvorogodišnja Slovenka je za sat i 48 minuta bila bolja od Heter Votson 7:6 (4), 6:4 za najbolji rezultat na Australijan Openu. Prethodno je, 2019. i 2020, zaustavljena u drugoj rundi.

Zidanšekova je u meču u kome je viđeno čak devet brejkova, četiri u prvom i pet u drugom setu, u odlučujućem desetom gemu drugog seta oduzela servis Amerikanki i obezbedi ostanak u Melburnu.

Druga igračica sveta Arina Sabalenka namučila se protiv Sinju Vang iz Kine, ali je posle preokreta slavila 1:6, 6:4 i 6:2 za sat i 55 minuta igre.

Vang je sjajno počela meč i u prvom setu oduzela je sva četiri servisa Beloruskinji! U prvih pet gemova napravila je tri brejka za 5:0, Sabalenka je jedan uspela da vrati, ali je Kineskinja odmah uzvratila iskoristivši treću set loptu.

Sabalenki je jedan oduzet gem u drugom setu bio dovoljan da obezbedi ključnu prednost, a u trećem je još tri puta napravila brejk, uz jedan pretrpljen kdo rezultata 2:1, za plasman u treće kolo gde je čeka Marketa Vondrušova.

Čehinja, trenutno 41. na WTA listi, je eliminisala četiri mesta bolje plasiranu Ruskinju Ljudmilu Samsonovu sa 6:2, 7:5.