Krajinović dočekao „rođendanca“ Medvedeva

Australian Open 11. feb 202113:30 > 16:00 2 komentara
REUTERS/Jaimi Joy

Danil Medvedev je za sat i 46 minuta izborio mesto u trećem kolu Australijan opena. Četvrti favorit savladao je na svoj 25. rođendan Španca Karbaljesa Baenu 6:2, 7:5, 6:1.

Zanimljivo je da je Rus prvi izgubio servis. Poveo je Baena 2:1, ali to je bilo sve. Usledila je strašna serija Medvedeva od pet osvojenih gemova, tokom kojih je Špancu prepustio samo jedan poen. Lako je stigao do prvog seta.

Medvedev je poveo u drugom setu 4:1. Ipak Španac je pokazao zube. Osvojio je tri uzastopna gema i stigao izjednačio na 4:4. Igrao se ovaj set na razliku. Međutim, u 12. gemu Danil je uspeo da brejkne Španca bez izgubljenog poena za vođstvo od 2:0.

Treći set je bio stvar rutine. Od 1:1 ponovo serija Medvedeva od pet gemova za konačnu pobedu.

Rus će za prolaz u osminu finala igrati protiv Filipa Krajinovića. Biće to drugi meč između Srbina i Rusa. U jedinom dosadašnjem duelu Filip je ubedljivo slavio 6:3, 6:2 u Indijan Velsu 2019. godine.