Kvalifikacije za AO: Pobede Džumhura i Role, poraz Petrovića

Australian Open 11. jan 202111:37 0 komentara
Katharine Lotze/Getty Images

Damir Džumhur i Blaž Rola su slavili pobede, dok je Danilo Petrović doživeo poraz u prvom kolu kvalifikacija za Australijan Open 2021, koje se igraju u Dohi (Katar).

Teniser iz Bosne i Hercegovine je savladao Ekvadorca Emilija Gomesa nakon preokreta rezultatom 2:1 (5:7, 6:3, 6:2) i posle dva sata i 11 minuta igre.

U drugom kolu kvalifikacija Džumhur će igrati protiv Julijana Lenca (ATP 245.), koji je sa 1:6, 6:2, 6:2 izbacio Renca Oliva (ATP 212.).

Vrednu pobedu na startu kvalifikacija ostvario je i Slovenac Blaž Rola. On je savladao Letonca Ernesta Gulbisa rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (7:2), 6:3.

Meč koji je trajao 111 minuta, momak iz Ptuja, inače 154. na ATP listi, dobio je zahvaljujući odličnoj igri u taj-brejku prvog seta.

U narednoj rundi kvalifikacija, Rola će na megdan Francuzu Matijasu Buržu, 212. igraču sa svetske rang liste.

Rano jutros, jedini poraz u kvalifikacijama, od igrača iz regiona, doživeo je Danilo Petrović iz Srbije.

Njega je savladao Amerikanac Majkl Mo sa 6:3, 6:2, u meču koji je trajao samo 68 minuta.

Mo je u prvom setu jednom oduzeo servis Petroviću, a u drugom još dva puta, što je bilo dovoljno za ubedljiv trijumf.