Izjednačen najbolji rezultat: Lajović u trećem kolu AO

Jaimi Joy, Reuters

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u treće kolo Australijan opena pobedom nad Kazahstancem Aleksandrom Bublikom sa 3:1 u setovima i time izjednačio najbolji rezultat u Melburnu.

Lajović, 27. na svetu, trijumfovao je protiv 45. igrača planete sa 6:4, 7:6, 4:6, 6:3 za tri sata i pet minuta igre.

Njegov riival u trećoj rundi biće Pedro Martines, 87. teniser ATP liste.

Povezane vesti

Duci je na startu meča spasao brejk lopti, da bi u nastavku seta prikazao sjajan tenis. Uz četiri uzastopnoa gema došao je do 5:2 i rešio prvi set.

U drugom je rođeni Beograđanin propustio nekoliko brejk šansi i zbog toga je umalo bio kažnjen. Bublik je poveo sa 5:3 i servirao za set, kada je Duci brejkom smanjio na 5:4, zatim spasao pet brejk lopti za 5:5, a posle i još jednu pri vođstvu 6:5 u korist rivala. Na krilima takve igre u presudnim momentima, usledilo je i slavlje u taj brejku.

Treći set je, ipak, pripao Kazahstancu oduzetim servisom u devetom gemu. Na identičan način je Srbin rešio četvrti i plasirao se u narednu rundu.