Novi imidž i preokret Zvereva, Tim spasavao set loptu

Australian Open 8. feb 20216:54 > 7:30 0 komentara
Dominik Tim
Photo by Quinn Rooney/Getty Images

Aktuelni vicešampion Australijan opena Dominik Tim sada se plasirao u drugo kolo pobedom nad Mihailom Kukuškinom iz Kazahstana sa 7:6 (7-2), 6:2, 6:3. Nešto kasnije Aleksander Zverev izgubio je prvi set, ali je pobedio 73. na svetu Markosa Đirona sa 6:7 (8-10), 7:6 (7-4), 6:3, 6:2.

Nije Tim blistao, pogotovo ne u prvoj fazi meča. Poklonio mu je Kukuškin brejk sa tri duple greške, ali Austrijanac takođe uzvraća poklonima, da bi Kazahstanac ravnih udaraca napravio brejk na 5:5 i došao u situaciju da servira za set.

Povezane vesti

Vodio je Kukuškin 30-15 u tom gemu, posle je imao i jednu set loptu, ali tada je Tim odigrao staložen i agresivan poen, da bi nedugo zatim iskoristio treću brejk loptu. Austrijanac je bio mnogo bolji u taj brejku, potom je izgubio dva gema na startu drugog seta, ali je od tada bio superioran i završio je meč za dva sata i 40 minuta.

Imao je Dominik 29 direktnih poena i 27 grešaka, dok je Kukuškin upisao 17 vinera i 48 neiznuđenih grešaka.

Tim će se za plasman u treće kolo boriti sa boljim iz duela Dominika Kepfera i Uga Delijena.

Spomenuti Zverev imao je više problema u duelu sa hitrim Amerikancem Markosom Đironom – 6:7 (8-10), 7:6 (7-4), 6:3, 6:2.

U prva dva seta Zverev je imao brejk viška, vodio je sa 4:2 i 5:2, ali nije uspevao da sačuva tu prednost, pa su oba seta završila u taj brejku. U prvom je Điron propustio 6-3 i još jednu set loptu, zatim je odlučnim napadom on spasao set loptu, a petu priliku nije propustio – imao je Zverev i smeč, ali fantastična odbrana i pasing doneli su brzom Amerikancu vođstvo u setovima (10-8).

Aleksander Zverev
Photo by Darrian Traynor/Getty Images

U drugom setu Zverev je na 5:3 i 30-30 odservirao duplu, da bi potom ponovo propustio šansu u poenu u kojem je imao inicijativu, pa je slomio i reket. Nisu stvari tada delovale baš ružičasto za finalistu US opena, ali konsolidovao se na vreme da dobije taj brejk, mudrim kik servisom na set lopti za 7-4.

Od tada je sve išlo lakše, već u prvom gemu trećeg seta Zverev je napravio brejk bez izgubljenog poena, a Đironov pad je bio vidljiv. Nije više Nemac imao problema na svoj servis (u trećem setu izgubio je samo poen u četiri svoja gema), a u ranoj fazi četvrtog seta opet je napravio brejk i sada rutinski priveo meč kraju.

Zverev će sada igrati sa boljim iz duela Kresi – Danijel.

Tejlor Fric, potencijalni protivnik Novaka Đokovića u trećem kolu, nešto teže nego što se očekivalo savladao je levorukog Alberta Ramosa sa 7:6 (8-6), 3:6, 6:2, 7:6 (8-6).

U prvom setu Fric je spasao dve uzastopne set lopte, bilo je gusto i u četvrtom, ali 30. igrač sveta došao je do druge runde i sudar sa zemljakom Rejlijem Opelkom, 211 cm visokim teniserom koji je u tri seta dobio veterana Lua.