Novakova šetnja do četvrtfinala

Australian Open 23. jan 202311:3861 komentara
Novak Đoković
Mark Kolbe/Getty Images

Nikada Novak Đoković nije lakše ušao u četvrtfinale jednog gren slem turnira. Velikim serijama u sva tri seta slomio je otpor Australijanca De Minora 6:2, 6:1, 6:2 i izborio mesto među osam najboljih gde ga čeka duel sa Andrejom Rubljovom, petim nosiocem.

Prvi set je bio interesantan samo do rezultata 2:2. Đoković je pojačao ritam i za nešto više od 15 minuta osvojio četiri gema i stigao do 6:2.

povezane vesti

U istom ritmu je nastavio i u drugom setu. Lako osvaja svoj gem na svoj servis, a onda novim brejkom dolazi do 2:0. Nije se tu zaustavio, nastavio je da blista i za tili čas došao do 5:0. De Minor se samo upisao u drugom setu, pre nego što je Đoković stigao do ogromnih 2:0 u setovima.

Ništa se nije promenilo ni u trećem setu. Đokovićeva serija nije prestajala. Sa dva brejka poveo je 3:0, a onda lako priveo posao kraju za prolaz u četvrtfinale. Spasio je De Minor jednu meč loptu na 5:1 na svoj servis, ali je Đoković sve završio servis gemom na svoj servis.

Đoković je crtao po terenu, bekhend je posebno bio impresivan, a ono što je njegovim navijačima najvažnije nije bilo traga od povrede zadnje lože koja ga je mučila nekoliko prethodnih dana. Novak je ostvario 25 vezanu pobedu na turniru koji je osvajao devet puta u karijeri.

Duel sa Rubljovom na programu je u sredu najverovatnije ponovo u terminu od 9 časova po srpskom vremenu.