Sijeh za istoriju, preokret Osake protiv Muguruse

Clive Brunskill, Getty Images Sport

Iskusna teniserka sa Tajvana Su-Vei Sijeh ostvarila je najveći gren slem uspeh u karijeri, pošto se plasirala u četvrtfinale Australijan Opena. Među osam najboljih našla se i Naomi Osaka, koja je bila na ivici ponora protiv Garbinje Muguruse, ali na kraju ipak pobedila.

Sa 35 godina Sijeh je napravila najveći rezultat na nekom od gren slem turnira. Rutinski je savladala 20. teniserku sveta Marketu Vondrušovu 6:4, 6:2 i na taj način ostvarila plasman u četvrtfinale.

Nekadašnja 23. a danas 71. na WTA listi u pokušaju da nastavi bajku i plasira se u polufinale imaće kao narednu prepreku

trostruku gren slem šampionku i šampionku Australijan Opena iz 2019. Naomi Osaku. Japanka treća na WTA listi bila je u tri seta bolja od Špankinje Garbinje Muguruse posle preokreta.

Bolje je krenula Osaka, povela 2:0, ali je Mugurusa munjevito uzvratila i izjednačila na 2:2. U devetom gemu je napravila odlučujući brejk i trasirala put ka vođstvu u setovima. U drugom setu preslikan scenario, ali sa obrnutim ulogama. Prva do brejka došla ja Špankinja, ali je Japanka odmah uzvratila, da bi u samoj završnici napravila i brejk koji joj je doneo set i 1:1.

Ni treći set nije mogao da prođe bez drame. Prva do brejka stigla je Mugurusa i povela 4:2. Došla je i do prilike da servira za meč, ali Osaka je u tom gemu vratila brejk i izjednačila na 5:5. Osaka je u nezadrživom naletu dobila i naredna dva gema i uspela da se plasira među osam najboljih.