Veteranka nadmoćna: Azarenka slomila i treću na svetu!

Australian Open 24. jan 202310:58 0 komentara
Victoria Azarenka
REUTERS/Carl Recine

Beloruska teniserka Viktorija Azarenka plasirala se u polufinale Australijan opena pošto je u utorak ujutru po srednjoevropsvom vremenu rezultatom 2-0 pobedila Amerikanku Džesiku Pegulu, treću igračicu sveta.

Dešavanja sa AO pratite u BLOGU UŽIVO na sajtu Sport kluba.

Po setovima bilo je 6:4, 6:1 za 33-godišnju Viku, nekada prvu, a sada 24. igračicu WTA liste. Duel je trajao 99 minuta, a odigran je pod zatvorenim krovom melburnske „Rod Lejver arene“.

AO:

Naredna protivnicia Azarenki biće predstavnica Kazahstana Jelena Ribakina, osvajačica prethodnog Vimbldona. Ona je ranije u utorak u dva seta porazila Jelenu Ostapenko.

Azarenka se u Australiji takmiči za treću titulu na prvom slemu sezone – trofej u Melburnu osvajala je 2012. i 2013. godine.

Veliku borbu videli smo u prvom setu, u kojem je Azarenka nekako držala svoj servis do pred sam kraj, iako je većina gemova bila izuzetno duga. Uspeva da dođe Beloruskinja posle jednog brejka do 5:2, a potom je imala čak i set-loptu na servis Pegule.

Ipak, Amerikanka se vraća, zadržava servis, pa pravi brejk, ali na kraju, baš kada je trebalo da dođe do poravnanja, opet gubi svoj servis.

Delovalo je da se tu Pegula „slomila“ – Azarenka lako osvaja gemove u drugom setu, pravi ukupno tri brejka i dolazi do velike pobede.

U preostala dva meča osmine finala sastaju se Karolina Pliškova – Magda Linet i Arina Sabalenka – Dona Vekić.