Bez problema do drugog kola: Bedene nadigrao Mutea

Grand Slam 30. jun. 202113:55 > 14:00
Mike Owen/Getty Images

Slovenački teniser Aljaž Bedene plasirao se u drugo kolo Vimbldona, pošto je maksimalnim rezultatom savladao Francuza Korentana Mutea 6:4, 6:4, 6:0.

Slovenac je slavio posle sat i 41 minut igre. Servirao je Bedene znatno bolje od rivala, koristio je bolje svoje šanse, a meč je završio sa 28 vinera i 19 grešaka. S druge strane Francuz je previše grešio – imao je 34 promašaja, uz 22 direktna poena.

vimbldon

Bedene je od starta nametnuo ritam igre, pa je uz dva brejka poveo 4:1. U nastavku je Mute preuzeo inicijativu, vratio je jedan brejk, a onda imao priliku da vrati i drugi. Ipak, Bedene je ostao miran, sačuvao je prednost, pa je došao do seta.

Dugo su se nadigravili teniseri u drugom setu. Francuz je imao brejk loptu u drugom gemu, ali je nije realizovao. U nastavku su obojica dobro servirali. U završnici je ponovo bolji bio Bedene, koji je oduzeo servis rivalu u devetom kolu, a onda odservirao za set.

Slovenac se za sve pitao u nastavku, lako je dobijao i gemove u kojima je Mute servirao, pa je ostvario maksimalnu pobedu.

U narednom kolu Bedene će igrati protiv boljeg iz duela Nišioka – Izner.