Bublik prejak za Ducija, propuštena šansa u prvom setu

Dušan Lajović
REUTERS/Peter Nicholls

Dušan Lajović neće nastaviti takmičenje na Vimbldonu jer je izgubio od Kazahstanca Aleksandra Bublika 3-0. Po setovima je bilo 7:6, 6:2 i 7:5, a srpski teniser je odličnu šansu propustio u taj-brejku prvog seta kada je posle dve spasene set lopte propustio jednu.

Taj prvi set je možda bio i odlučujuć jer posle njega Dušan nije uspeo da parira Bubliku. U tom delu meča nije bilo brejka niti brejk prilika, u taj-brejku je Bublik imao dve set lotpe. Pri rezultatu 6:4 Lajović je odlično odigrao, izjednačio na 6:6, a zatim je i sam imao set loptu na 7:6. Ipak nju je propustio pa je to Bublik znao da kazni i dobio je taj-brejk 9:7.

U drugom setu Bublik dominira posle petog gema, napravio je brejk poveo 5:2, a sa još jednim brejkom je završio set 6:2 za svega 26 minuta.

U trećem setu su takođe teniseri odlično držali svoje servise, a Lajović je popustio tek u gemu u kom je servirao za ostanak u meču. U tom 12. gemu je Bublik došao od brejk prilike koja je bila i meč lopta i iskoristio ju je.