Grand Slam 3. sep. 202120:02 > 04. sep. 2021 2:16
Simona Halep
Photo by Al Bello/Getty Images

Simona Halep se plasirala u osminu finalu US Opena.

Rumunska teniserka savladala je u četvrtfinalu Elenu Ribakinu nakon tri odigrana seta i borbe koja je trajala gotovo dva i po sata. Na kraju je Halep slavila rezultatom 7:6(13:11), 4:6, 6:3.

Čak šest brejkova videli smo u prvom setu. Povela je Ribakina 3:0, uz brejk, nakon čega su usledila tri vezana gema koja je osvojila Halep. Novi brejk napravila je Ribakina i još jednom došla do prednosti, vodila je 5:4 i servirala za set kada je Halep uzvratila novim brejkom, da bi dve rivalke razmenile po još jedan brejk tek da uvedu set u tajbrejk u kome je viđena jednako žustra borba i u kome je na kraju Halep slavila rezultatom 13:11.

Slično je bilo i u drugom setu. Ribakina je povela 3:0, Halep se u potpunosti vratila u igru, ali je novi brejk pretrpela u devetom gemu nakon čega je Ribakina na svoj servis, uz drugu iskorištenu set loptu uspela da dođe do izjednačenja.

Treći set je brejkom otvorila Ribakina, ali je Halep brzo uzvratila i to dvostruko. Ovoga puta uspela je 13. igračica sveta da zadrži stečenu prednost i mirno privede meč kraju i dođe do pobede.

U četvrtfinalu će joj protivnica biti Jelina Svitolina, koja je savladala Darju Kasatkinu sa 6:4, 6:2.