Kecmanović uspešan na startu Vimbldona

Grand Slam 28. jun 202119:40 > 20:40 1 komentar
Matthew Stockman/Getty Images

Srpski teniser Miomir Kecmanović po drugi put u karijeri plasirao se u drugo kolo Vimbldona.

Dvadesetdvogodišnji, trenutno 49. igrač sveta, na startu Gren slem turnira u Londonu pobedio je Argentinca Fakunda Banjisa 3:1, po setovima 6:4, 3:6, 6:3, 7:6 (1) za dva časa i 45 minuta igre.

Povezane vesti

Kecmanovića u drugoj rundi očekuje duel sa desetim teniserom sveta Robertom Bautistom Agutom, koji je bio bolji od Džona Milmana 6:2, 3:6, 6:3, 7:6 (4).

Srbin je jednom više oduzeo servis rivalu, ali srećom nisu ga skupo koštale brojne prošuštene prilike. Miomir je, naime, realizovao samo tri od ukupno 16 brejk lopti, dok je Banjis imao polovičan učinak – 2/4.

U prva tri seta oba tenisera su bila vrlo sigurna na svoj servis, tako da je po jedan brejk bio dovoljan da se osvoji set. Na startu četvrtog seta Kecmanović nije iskoristio dve vezane brejk lopte i sve do finiša tog dela meča viđena je izjednačena borba.

Srbin je u devetom gemu napravio brejk, ali je Banjis odmah odgovorio ribrejkom za 5:5. Ipak, Kecmanović je u taj brejku bio mnogo sigurniji i uz samo jedan izgubljen poen prošao je u drugo kolo.

Mečeve iz Londona pratite na kanalima Sport Kluba.