Kvitova spasla meč loptu, pa pobedila, Ribakina čeka Ninu

Grand Slam 30. maj 202116:20 > 16:55
Adam Pretty, Getty Images

Posle velike borbe i spasene meč lopte Petra Kvitova se plasirala u drugo kolo Rolan Garosa. Češka teniserka, koja je postavljena za 11. favorita, savladala je Hrit Minen iz Belgije sa 6:7 (3), 7:6 (5), 6:1.

Belgijanka, koja je do glavnog žreba došla kroz kvalifikacije, imala je priliku da napravi veliko iznenađenje na startu turnira, pošto je u 12. gemu drugog seta imala meč loptu. Ipak, Kvitova se tada odbranila, fantastičnim bekhendom je spasla meč loptu, a onda došla do preokreta i pobede.

Vesti iz Pariza

Čehinja je meč završila sa 11 duplih servis grešaka, 43 vinera i 44 promašaja iz igre. S druge strane, Belgijanka je imala 17 direktnih poena i 27 neiznuđenih grešaka.

Serija brejkova viđena je na početku meča, posle čega je 125. na WTA listi vodila 2:1. Servirala je potom za set Belgijanka, ali je u 10. gemu Petra nadoknadila zaostatak i izjednačila je na 5:5. U tajbrejku je rano Minen povela, a onda bez problema došla do seta.

Sigurnije na servisu bile su obe u nastavku. Po brejk su napravile u završnici, da bi Belgijanka imala meč loptu u 12. gemu. Ipak, Kvitova se izborila za novi tajbrejk. Tamo je Čehinja bila sigurnija i izborila se za treći set.

U odlučujućem setu Minen nije imala nikakve šanse. Kvitova je apsolutno dominirala i ostvarila je pobedu.

Naredna protivnica Čehinji biće Elena Vesnina koja je pobedila Olgu Govorcovu 6:1, 6:0.

U drugo kolo prošla je i Ruskinja Anastasija Pavljučenkova, koja je nadigrala Amerikanku Kristinu Mekhejl 6:4, 6:0. Njena sledeća rivalka biće Ajla Tomljanović, koja je eliminisala Katerinu Kozlovu 6:2, 6:4.

Ulogu favorita Elena Ribakina opravdala je protiv domaće predstavnice Else Žakemo 6:4, 6:1.

Kazahstanka čeka bolju iz duela Hibino – Stojanović.