Martićeva lako do drugog kola US Opena

Hannah Peters/Getty Images

Hrvatska teniserka Petra Martić plasirala se u drugo kolo US Opena, pošto je u dva seta dobila Dalmu Galfi iz Mađarske. Hrvatica je protiv kvalifikantkinje slavila 6:3, 6:2.

Samo jedan čas i 18 minuta bilo je dovoljno Petri na Bili Džin King stadionu u Njujorku da izbori drugo kolo Gren slema u Americi.

Ključni gem u prvom setu bio je šesti kada je Martićeva napravila brejk, do kraja tog dela igre kontrolisala stvari i iskoristila četvrtu set loptu.

U drugom je viđeno više uzbuđenja, počela je Petra dobro, odmah stigla do brejka za 2:0, ali je Galfi uzvratila i izjednačila. Ipak, iskustvo je bilo presudno, brzo je 32. teniserka sveta još dva puta oduzela servis rivalki, povela 5:2 i onda rutinski završila posao.

Njena rivalka u drugom kolu biće Australijanka Ajla Tomljanović.