Medvedev nepremostiva prepreka za Kecmanovića

Grand Slam 28. maj 202214:46 1 komentar
Danil Medvedev
REUTERS/Dylan Martinez

Srpski teniser Miomir Kecmanović poražen je u trećem kolu Rolan Garosa od drugog tenisera sveta Danila Medvedeva. Ruski teniser slavio je rezultatom 6:2, 6:4, 6:2.

Prvi je do brejk prilike u meču došao Kecmanović, ali je Medvedev bio siguran u tom drugom gemu nakon čega je sam drugu brejk loptu pretočio u brejk.

Razvila se pristojna borba u prvom setu, ali je Medvedev bio taj koji je došao do još jednog brejka nakon čega je potvrdio osvajanje prvog seta.

U drugom odmah na startu problemi za Kecmanovića – Medvedev je ovoga puta do brejka došao već u prvom gemu. Brzo su u nastavku rešavali svoje gemove i Kecmanović i Medvedev, a Rus je sačuvao stečenu prednost što mu je za samo 71 minut igre donelo vođstvo 2:0.

Razvila se velika borba u trećem setu, igrani su veoma dugi gemovi, a oba igrača imala su po jednu neiskorištenu brejk priliku. Međutim, Medvedev je taj koji ponovo dolazi do brejka. Vodi Rus 4:2 nakon potvrde prednosti.

Uspeo je Medvedev nakon toga da izvrši dodatni pritisak i dođe i do drugog brejka u odlučujućem setu čime je praktično sve bilo završeno.

Medvedev će u osmini finala igrati protiv boljeg iz duela u kome Marin Čilić igra protiv Žila Simona.