Sigurna pobeda Novaka u tri seta na startu Rolan Garosa

Roland Garros 28. maj 201810:14 > 10:36
Cameron Spencer/Getty Images

Novak Đoković je u prvom kolu Rolan Garosa savladao Brazilca Rožerija Dutra Silvu rezultatom 3:0. Po setovima je bilo 6:3, 6:4 i 6:4. Meč je trajao dva sata i šest minuta. Naredni rival srpskog tenisera je Haume Munar ili David Ferer.

Tok meča:

Rožerio Dutra Silva je odmah oduzeo servis Novaku Đokoviću, da bi zatim i potvrdio brejk iako je srpski teniser imao brejk lopte na servis protivnika. Novak je prilikom sledećeg servisa Brazilca napravio brejk, da bi ga odmah potom i potvrdio.

Đoković je bio sve sigurniji u poenima i u svakom servis gemu Brazilca je bio blizu brejka. Pri rezultatu 4:3 Novak je napravio brejk sa nulom te je tako otvorio sebi put ka osvajanju prvog seta.

Drugi set takođe počinje brejkom Rožeria Dutra Silve ali je Đoković, baš kao i na početku meča, odmah uzvratio. Srpski teniser je bio sve sigurniji i sve agresivniji pa je ubrzo još jednom oduzeo servis Brazilcu.

U sedmom gemu je Novak imao priliku da reši drugi set, imao je dosta brejk prilika ali se Dutra Silva spasao i ostao na jednom brejku minusa.

Đoković je u gemu u kom je servirao za drugi set imao problema, pravio je neiznuđene greške koje su Rožeriu Dutra Silvi dale brejk loptu, ali je Novak ipak uspeo da se izvuče i dobije drugi set.

U trećem setu srpski teniser prvi dolazi do brejka u petom gemu, da bi odmah potom i potvrdio brejk pa je Đoković vodio 4:2. U narednom gemu je 20. nosilac na Rolan Garosu zapretio protivniku, igralo se na razliku ali se Dutra Silva ipak izvukao i ostao je na jednom brejku minusa.

Dutra Silva je u narednom gemu nanjušio Đokovićevu opuštenost koja je rezultirala brejk loptom. Nju je Novak rešio asom, ali je ubrzo Brazilac posle duge razmene došao do nove brejk prilike. Nju je Rožerio iskoristio jer je Novakova loptica završila u mreži.

Ipak Đoković je u narednom gemu odmah oduzeo servis 134. igraču sveta, da bi gem u kom je servirao za pobedu odigrao savršeno.