Kraj za Polonu Hercog u prvom kolu Rolan Garosa

Roland Garros 29. maj 201818:20 > 18:31
Getty Images Sport, Julian Finney

Slovenačka teniserka Polona Hercog eliminisana je u prvoj rundi Rolan Garosa, pošto je od nje bila bolja Ruskinja Anastasija Pavljučenkova sa 6:4, 7:6 (7-1).

27-godišnja teniserka iz Maribora, koja je 58. na svetu, izgubila je od 30 mesta bolje plasirane rivalke posle dva sata i osam minuta borbe u Parizu.

Već na startu prvog seta su viđena dva brejka, kao i mnogo brejk prilika na obe strane posle toga, ali je kao pobednica izašla 26-godišnja Ruskinja.

Polona Hercog je u drugom setu dva puta uspela da pristigne gubitak brejka, ali i da spase jednu meč loptu Pavljučenkove. Ipak, u taj-brejku je bila bez šansi, što je Ruskinja iskoristila, te će u drugom kolu igrati protiv Australijanke Samante Stosur.