Aleksandra Krunić stala na prvom koraku na RG

Roland Garros 29. maj 201819:01 > 19:18
Bradley Kanaris, Getty Images Sport

Srpska teniserka Aleksandra Krunić nije uspela da se plasira u drugo kolo drugog gren slem turnira u sezoni, pošto je od nje u prvoj rundi Rolan Garosa bila bolja Kineskinja Šuaji Peng rezultatom 6:3, 6:4.

32-godišnja Kineskinja, koja je 41. teniserka na WTA listi, savladala je 47. igračicu sveta iz Srbije posle sat i 27 minuta borbe, čime je obezbedila plasman u drugo kolo gde će joj protivnica biti sedmi nosilac Francuskinja Karolin Garsija.

Aleksandra Krunić je na startu meča protiv Peng napravila brejk, ali je kineska teniserka u nastavku seta bila bolja, odmah je uzvratila oduzimanjem servisa protivnici, da bi potom sigurnijim servis gemovima došla do 1:0.

Krunićeva je u devetom gemu prvog seta imala tri prilike za brejk, ali je Šuaji Peng preokrenula od 0:40, do osvajanja gema i seta.

U drugom setu je bio ključan treći gem, kada je Kineskinja napravila brejk za 2:1, ali i deseti gem, koji je ispostaviće se bio i poslednji na meču.

Kineska igračica je servirala. ali je Krunićeva povela sa 0:40. Aleksandra je propustila ukupno sedam brejk šansi u tom gemu, Peng nije uspela da privede borbu kraju na tri meč lopte, a to je učinila tek na četvrtu.

Peng je takođe pobedila prvi put na Rolan Garosu od 2013. godine, a tek četvrti put u tekućoj sezoni.