Mugurusa uz male probleme do četvrtog kola

Roland Garros 31. maj. 201813:25 > 13:27
Denis Doyle/Getty Images

Španska teniserka Garbinje Mugurusa izborila je plasman u četvrto kolo Rolan Garosa pobedom nad Fionom Fero iz Francuske u dva seta.

Mugurusa je do trijumfa nad domaćom igračicom došla sa 6:4, 6:3, posle jednog sata i 26 minuta igre.

U narednom kolu, šampionku drugog Gren slema sezone iz 2016. godine čeka susret sa Australijankom Samantom Stosur, koja je eliminisala Anastasiju Pavljučenkovu iz Rusije sa 6:2, 7:6 (7:1).

Fero je donekle pružala otpor Mugurusi, time što je u oba seta kada bi Špankinja napravila prvi brejk uspela da joj odmah potom oduzme servis.

Sam početak meča je protekao u izjednačenoj borbi, da bi Fero prva stigla do brejk šanse u četvrtom gemu. Mugurusa se odbranila, potom stigla do brejka, ali odmah izgubila servis, ali je ključan bio sedmi gem. Tada je upisala brejk i od tog trenutka se nije osvrtala što se tiče prvog seta.

Španska teniserka je drugi set započela brejkom, a Francuskinja je uzvratila istom merom i potom su obe bile sigurne na svojim servisima. Ponovo je sedmi gem bio od velike važnosti, tada je Mugurusa ponovo oduzela servis rivalki, a do kraja meča joj je dopustila da osvoji još samo dva poena.