Keninova izbacila Serenu sa Rolan Garosa!

Roland Garros 1. jun 201920:29 > 20:31
Clive Brunskill/Getty Images

Američka teniserka Sofija Kenin napravila je veliko iznenađenje eliminisavši sunarodnicu Serenu Vilijams u trećem kolu Rolan Garosu.

Keninova, trenutno 35. teniserka sveta, protiv osvajačice 23 Gren slem titule je slavila sa 6:2, 7:5, posle jednog sata i 32 minuta igre.

Za 20-godišnju Amerikanku je to najbolji rezultat na jednom Gren slemu, pošto nikada ranije nije stigla do osmine finala. Prethodno je dva puta eliminisana u trećoj rundi na US Openu.

U borbi za plasman u četvrtfinale Keninovu čeka susret sa Australijankom Ešli Barti, koja je eliminisala Andreu Petković iz Nemačke sa 6:3, 6:1.

Keninova je protiv Serene odigrala sjajno i tako je došla do jedne od najvećih pobeda karijere. To joj je treći trijumf nad teniserkama koje su među 10 na svetu, a prethodno je prošle godine bila bolja od Francuskinje Karolin Garsije i Julije Gerges iz Nemačke.

Serena je već u prvom gemu morala da spase brejk loptu svoje rivalke, koja je veoma dobro servirala. Svoja prva dva servis gema je osvojila bez izgubljenog poena, a posle izjednačenja 2:2 preuzela je potpunu kontrolu. Ozbiljno je mučila Serenu na njenom servisu i napravila je dva brejka, pošto je imala ukupno šest prilika da to učini.

Na putu do osvajanja prvog seta spasla je i dve brejk šanse svoje rivalke, a u drugom je nastavila u istom ritmu. Odmah je stigla do brejka i tu prednost je čuvala do šestog gema, kada joj je iskusnija Amerikanka oduzela servis i izjednačila na 3:3. Obe su bile relativno sigurne na svojim servisima, da bi Kenin u 11. gemu stigla do brejka, potom je Serena imala šansu da joj uzvrati, ali se odbranila i potom iskoristila drugu meč loptu.