Martićeva posle preokreta do prvog GS četvrtfinala

Clive Mason/Getty Images

Hrvatska teniserka Petra Martić plasirala se u četvrtfinale Rolan Garosa. Ona je u osmini finala trijumfovala protiv Kaje Kanepi i to posle preokreta. Martićeva je slavila rezultatom 2:1, po setovima 5:7, 6:2, 6:4.

Biće to prvo četvrtfinale za Hrvaticu na jednom Gren slemu.

Martićeva je do mesta u četvrtfinalu stigla posle dva časa i 14 minuta.

Prvi set obeležila je bolja igra Estonke, ali je u nastavku 31. teniserka sveta uspela da uspostavi kontrolu nad duelom, pronađe svoju igru i iskoristi greške protivnice.

Iako je i start drugog seta nagoveštavao dominaciju Kanepi, koja je povela sa 2:0, Martićeva je uspela da tri puta da oduzme servis protivnici i preokrene rezultat u svoju korist.

I u trećem setu je viđeno mnogo uzbuđena, viđeno je čak pet brejkova, a na kraju Martićeva je uspela da iskoristi prvu meč loptu i stigne do trijumfa.

Njena naredna rivalka biće Čehinja Marketa Vondrušova, koja je u osmini finala nadigrala Anastasiju Sevastovu i više nego ubedljivo. Po setovima je bilo 6:2, 6:0.

Vondrušova je posao protiv 12. teniserke sveta završila posle samo 57 minuta igre.