Kraj za Olgu Danilović u Parizu

Roland Garros 22. sep. 202018:36 > 18:42
Al Bello, Getty Images Sport

Olga Danilović ispala je u prvom kolu kvalifikacija za Rolan Garos. Bolja od Srpkinje posle preokreta bila je Meksikanka Renata Sarasua 3:6, 6:4, 6:3.

George Wood, Getty Images Sport

Olga je sjajno otvorila meč. Posle 20 minuta vodila je 4:0. Delovalo je da ide ka sigurnoj pobedi. Uspela je Sarasua da uzme jedan brejk, smanji rezultat na 4:2. Do kraja su obe čuvale prednost servisa i Danilovićeva je stigla do prvog seta.

Napravila je Olga brejk i na startu drugog seta, ali je Meksikanka, trenutno 178. na svetu, odmah uzvratila. U narednih sedam gemova, gemovi su pripadali teniserkama koje su servirale. Danilovićeva je popustila u desetom gemu, kada je Sarausa realizovala prvu od dve set lopte za izjednačenje.

U odlučujućem setu Sarausa je povela 3:0. Olga je vratila brejk smanjila na 3:2, ali je već u narednom gemu ponovo izgubila servis. Na 5:3 spasila je Srpkinja i tri meč, ali više od toga nije mogla. Posle četvrte morala je da pruži ruku Meksikanki.