Milojević u glavnom žrebu RG: Sa Krajinovićem na startu

Roland Garros 25. sep. 202013:58 > 17:13
Getty Images/Mark Runnacles

Nikola Milojević, biće šesti srpski predstavnik u glavnom žrebu na Rolan Garosu. U poslednjem kolu kvalifikacija bio je bolji od Argentinca Leonarda Majera 6:7 (4:7), 6:2, 6:3. Rival u prvoj rundi biće mu sunarodnik Filip Krajinović, 26. nosilac. Biće to njihov prvi međusobni duel.

Srdjan Stevanovic/ Getty Images

U duelu između Milojevića i Majera u prvom setu nije viđen nijedan brejk. Jedine šanse imao je Nikola u trećem gemu, ali ih je Majer neutralisao. Došlo se do taj brejka, gde je obojici popustila koncentracija. Napravljeno je nekoliko mini brejkova. Sve se prelomilo na rezultatu 3:3. Majer je vezao dva poena, Milojević smanjio na 5:4, ali je sa još dva uzastopna poena Majer došao do seta.

Drugi set je bio jednosmeran u korist srpskog igrača. Posle spašene brejk lopte u trećem gemu, Milojević je vezao četiri gema. Majer je samo do kraja uspeo da smanji na 6:2.

U odlučujućem setu sve je bilo mirno do 3:3. Usledio je maratonski brejk na servis Argentinca. Viđeno je sedam gem i šest brejk lopti. Milojević je sačuvao fokus i konačno sedmu šansu da oduzme servis rivalu pretvorio u brejk. Pun samopouzdanja Milojević je osvojio lako gem na svoj servis, a onda u narednom novim brejkom overio prolaz u glavni turnir.

Za 25 – godišnjeg Beograđanina biće ovo debi među 128 najboljih tenisera na jednom od četiri gren slema. Do sada mu je najveći domet bilo treće kolo kvalifikacija.