Keiju maraton, ispao De Minor, Izner siguran

Roland Garros 27. sep 202017:18 > 17:19
Getty Images/Clive Brunskill

Kei Nišikori plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa, pošto je u pet setova savladao 31. nosioca Dana Evansa – 1:6, 6:1, 7:6 (7-3), 1:6, 6:4.

Bio je to jako čudan okršaj, prva dva seta su podelili jako brzo, u trećem su obojica servirali za set, da bi na kraju odluka pala u taj brejku. Uzeo ga je Nišikori, koji je potom opet pao i brzo izgubio četvrti set.

Povezano

U petom je Japanac, dvostruki četvrtfinalista u Parizu, startovao mnogo bolje, poveo je sa 3:0, ali Evans se nije predavao i izjednačio je na 3:3. Pritisak je rastao u dramatičnom finišu, počela je i kiša u desetom gemu, a Britanac se žalio sudiji.

Ostao je Nišikori smireniji, forhend paralelom došao do meč lopte i onda je realizovao napadom bekhend paralelom – pobeda za tri sata i 49 minuta, vrlo značajna za Nišikorija koji traži formu posle povrede lakta.

Nišikorija sada čeka Stefano Travalja, koji je bio bolji od Pabla Anduhara 6:3, 6:4, 6:4.

Posle Gofana i Evansa, ispao je još jedan nosilac, mada to nije veliko iznenađenja jer Aleks de Minor ne voli baš šljaku. Savladao ga je Marko Čekinato, kvalifikant koji je u Parizu igrao polufinale pre dve godine, sa 7:6 (11-9), 6:4, 6:0 – u prvom setu je De Minor triput imao brejk viška i dve set lopte u taj brejku, ali je izgubio. Tri seta trajali su dva sata i 53 minuta, a Italijana sada čeka pobednik duela Delbonis – Londero.

Amerikanac Tejlor Fric mučio se sa Tomašem Mahačom iz Češke, ali je na kraju slavio u pet setova – 7:5, 7:6 (7-2), 4:6, 2:6, 6:3, a pobede su ostvarili još dvojica Amerikanca koji će igrati jedan sa drugim u drugom kolu, Džon Izner i Sebastijan Korda.

Korda, 20-godišnji sin Petra koji je osvojio Australijan open 1998. godine, sada je savladao veterana Andreasa Sepija 6:2, 4:6, 6:3, 6:3, a Izner je lako dobio domaćeg igrača Banšetrija 6:4, 6:1, 6:3.

Federiko Korija pobedio je Džejsona Junga sa 7:5, 7:6 (8-6), 7:6 (7-3).