Bedene preko Rinderkneša do Milojevića

Roland Garros 28. sep. 202021:00 > 21:10
Getty Images Sport, Julian Finney

Slovenački teniser Aljaž Bedene plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa, pošto je posle četiri seta savladao francuskog tenisera Artuta Rinderkneša 6:2, 6:7, 6:4, 6:4.

Bedene nije imao previše problema protiv 162. igrača na ATP listi. Prvi set je dobio ubedljivo 6:2, uz dva brejka. Drugi set je bio jedini u kojem 56. reket sveta nije napravio brejk i na kraju ga je u taj brejku dobio domaći teniser 9:7.

Meč je prelomljen u trećem setu i to u devetom gemu. Tada je Bedene napravio brejk, a u narednom gemu ga materijalizovao i njime osvojio set za 2:1. I u četvrtom mu je jedan brejk bio dovoljan da istim rezultat 6:4 dobije set i samim tim i meč.

Naredni rival biće mu senzacionalni Milojević, koji je posle tri pobede posle preokreta u kvalifikacijama, savladao i Filipa Krajinovića.