Rubljov sa ivice provalije do drugog kola!

Roland Garros 29. sep 202019:24 > 19:29
Getty Images/Julian Finney

Andrej Rubljov, 13. nosilac na Rolan Garosu i jedan od favorita iz senke, u prvom kolu Rolan Garosa pobedio je Sema Kverija sa 6:7 (5-7), 6:7 (4-7), 7:5, 6:4, 6:3.

Slično kao i njegov zemljak Danil Medvedev, Rubljov još nikada nije dobio meč u Parizu, a malo je nedostajalo da tako i ostane jer je Kveri u trećem setu servirao za meč.

Rus je u nedelju u finalu turnira u Hamburgu pobedio Cicipasa, samo dva dana kasnije našao se na Rolan Garosu protiv iskusnog i nezgodnog rivala.

U prvom setu Kveri je vodio 5:2, ali je Rus uspeo da uvuče set u taj brejk. Nije posustao Amerikanac, hrabro je igrao, odservirao i jedan as iz drugog servisa, da bi realizovao treću set loptu.

Drugi set bio je čudnovat, delovalo je da je Rus potpuno potonuo i Kveri je poveo sa 5:1. Tada kreće skoro potpuni preokret – Rubljov uzima pet gemova u nizu i zatim na 6:5 dolazi do dve vezane brejk lopte na servis suparnika.

Međutim, Kveri uspeva da se izvuče iz te situacije i da dobije još jedan taj brejk. Činilo se da će to biti previše za Rusa, pogotovo kada je Amerikanac u ranoj fazi trećeg seta napravio brejk.

Kada je servirao za meč, Kveri je odigrao užasan gem, a onda se potpuno raspao – počeo je više da greši, servis ga nije tako dobro služio, a Rus je dobio vetar u leđa.

Osvojio je Rubljov treći set i već tada se videlo da sledi potpuni preokret. Rezultatski deluje da nije bilo toliko ubedljivo, ali Rus je u četvrtom i petom setu rano pravio brejkove, a Kveri nijednom na servis rivala nije uzeo više od dva poena.

Na kraju, trijumf za tri sata i 17 minuta i duel drugog kola sa Alehandrom Davidovičem Fokinom, koji je u tri seta dobio Francuza Majoa.