Veseli ispustio Hačanova, Garin prvi put u 3. kolu

Roland Garros 1. okt 202015:12 > 15:16
Getty Images/Clive Brunskill

Ruski teniser Karen Hačanov pobedio je Jirija Veselog iz Češke sa 6:1, 6:7 (4-7), 7:6 (9-7), 7:6 (7-2).

Bio je to meč pun preokreta, a prvo je Rus ispustio set i brejk viška, kao i set loptu u desetom gemu drugog seta. Zatim je i u trećem bilo drame, Veseli je na 6:5 imao set loptu i promašio forhend, u taj brejku je Hačanov na set lopti za protivnika pogodio liniju, da bi zatim iskoristio svoju drugu set loptu.

Očekivalo se da će levoruki Čeh tada klonuti, ali on je u četvrtom setu vodio sa 5:2, uz dva brejka prednosti. Ispustio je jedan brejk, onda je na 5:4 imao tri set lopte, od toga dve vezane, ali Hačanov je napravio brejk i u potonjem taj brejku je stigao do trijumfa.

Za plasman u osminu finala Hačanov će igrati sa Kristijanom Garinom iz Čilea, koji je bio bolji od srećnog gubitnika iz Australije Marka Polmansa 6:7 (5-7), 6:2, 7:6 (7-4), 6:3.

Getty Images/Shaun Botterill

Jak otpor pružio je Polmans, a najveću šansu da se realno približi trijumfu propustio je u trećem setu, kada je servirao za 2-1. Ipak, stegao se 122. teniser sveta, Garin je u taj brejku bio ofanzivniji i zatim je relativno lako dobio i četvrti set za svoj prvi plasman u treću rundu nekog od najvećih turnira.

Pobednik meča Hačanov – Garin u osmini finala igraće sa Novakom Đokovićem, ukoliko najbolji teniser sveta dođe do te faze.

Poznat je još jedan par treće runde – Tijago Monteiro savladao je Markosa Đirona iz SAD sa 7:6 (7-3), 6:4, 6:1, a levorukog Brazilca sada čeka Marton Fučovič, koji je dobio Alberta Ramosa 7:6 (7-2), 6:3, 7:5.