Garsija srušila Mertens, uspeh karijere Podoroske

Roland Garros 2. okt. 202017:30 > 22:13
sport klub

Oduševila je Karolina Garsija malobrojne navijače na stadionu “Filip Šatrije”. Francuskinja je posle preokreta savladala 16. favorita Belgijanku Elis Mertens 1:6, 6:4, 7:5 i prošla među 16 najboljih teniserki u Parizu.

Shaun Botterill/Getty Images

Prvi set nije nagoveštavao ovakav ishod. Sa tri brejka posle samo 32 minuta, Mertens je povela 1:0. Garsija je u drugom setu mnogo bolje zaigrala. Oduzela je servis Belgijanki i povela 2:1. Do rezultata 4:3 nije bilo mnogo uzbuđenja. Onda je Mertens vratila brejk, ali je Garsija odmah uzvratila ri-brejkom. Sa nulom je Francuskinja uzela sledeći gem i izjednačila skor u setovima.

Povezano

Garsija je odmah na startu trećeg seta napravila brejk. Do 5:4 je to sigurno čuvala. U trenutku kada je servirala za meč popustila je pod pritiskom. Nije iskoristila tri meč lopte i Mertens je izjednačila. Međutim, vratila se brzo Garsija i ponovo uzela servis Belgijanki. U narednom gemu je realizovala šestu priliku da pobedi. Naredni rival joj je treći favorit Elina Svitolina.

Mesto u osmini finala obezbedila je prvi put u karijeri i Argentinka Nađa Podorska. Za sat i po vremena pobedila je Slovakinju Anu Karolinu Šmidlovu 6:3, 6:2.

Njena protivnica će biti Čehinja Barbora Krejcikova, 117. igračica sveta, koja je bila bolja od 40 mesta lošije plasirane Cvetane Pironkove u tri seta – 5:7, 6:4, 6:3 za dva časa i 40 minuta.

U poslednja dva meča odigrana u petak peta ‘kosturašica’ Kiki Bertens je za manje od sat vremena pobedila Katerinu Siniakovu 6:2, 6:2 i zakazala duel sa 159. teniserkom sveta, kvalifikantkinjom Martinom Trevisan iz Italije, koja je iznenadila Mariju Sakari 1:6, 6:6 (6), 6:3.