Gaston izbacio Vavrinku!

Roland Garros 2. okt 202019:23 > 19:30
Getty Images/Clive Brunskill

Ugo Gaston, 239. teniser sveta, napravio je najveće iznenađenje dosadašnjeg Rolan Garosa u muškom delu žreba. Posle pet setova savladao je šampiona iz 2015. godine Stena Vavrinku 2:6, 6:3, 6:3, 4:6, 6:0. U četvrtoj rundi čeka ga duel protiv Dominika Tima.

Shaun Botterill/Getty Images

Start duela obeležila je kiša, koja je neprikidno padala. U takvim uslovima oba igrača su uzela po set. Prekid je usledio pri rezultatu 2:2. Po povratku na terenu, bolje se snašao Gaston. Brejk u šestom gemu omogućio mu je prednost, koju je sačuvao i poveo 2:1 u setovima.

Četvrti set je obeležio veliki broj brejkova. Do devetog gema viđeno ih je četiri. Gaston je servirao na 5:4 za ostanak u setu. Vavrinka je izvršio jak pritisak. Spasio je 20-godišnji Francuz dve set lopte, ali ne i treću i skor na semaforu je izjednačen.

I kada se očekivalo da će iskusni Švajcarac rešiti meč u svoju korist, dogodio se njegov potpuni slom. Za samo 31 minut Gaston, juniorski šampion Australijskog opena iz 2018. godine, vezao je šest gemova za najveću pobedu u karijeri na oduševljenje navijača u Parizu.