Nadal rutinski protiv Travalje

Roland Garros 2. okt 202019:40 > 19:46
REUTERS/ Gonzalo Fuentes

Tri seta za sat i 37 minuta bili su dovoljni Rafaelu Nadalu da savlada Italijana Stefana Travalju 6:1, 6:4, 6:0. Španac je ostvario 26 vezanu pobedu u Parizu, a ukupan skor na Rolan Garosu mu je 96 trijumfa i samo dva poraza. Naredna prepreka za drugog igrača sveta je Amerikanac Sebastijan Korda.

Clive Brunskill/Getty Images

Očigledno je da Španac igra sve bolje kako turniru ulazi u završnicu. Travalja nije imao nikakvu šansu. Dva brejka u prvom setu bila su dovoljna Nadalu da stigne do 6:1.

Nešto zanimljivije bilo je samo u drugom setu. Travalja je čuvao prednost servisa sve do sedmog gema. Pri rezultatu 3:3, Rafa dolazi do dve prilike za brejk. Prvu je pretvorio u novi brejk i onda na svoj servis stigao do 6:4.

Treći set je bio formalnost. Nadal je rivalu dozvolio samo osam gemova. Ono što Španca najviše može da raduje je podatak da rivalu nije dopustio nijednu brejk loptu. Imao je 28 direktnih poena i samo 13 grešaka.