Vavrinka: Do mene je, nisam iskoristio prilike

Roland Garros 2. okt 202022:56 > 22:57
Getty Image/Shaun Botterill / Staff

Švajcarski teniser Stan Vavrinka istakao je posle poraza od Uga Gastona 3:2 u trećem kolu Rolan Garosa da nije imao dovoljno snage da konstatno bude agresivan.

Startovao je veoma dobro, ali su se stvari promenile posle prvog seta. Upitan da li su u pitanju bile njegove greške, dobra igra protivnika ili kiša i loši uslovi, Vavrinka je kazao:

Mislim da je bilo do mene. Moj protivnik je dobro igrao tokom celog meča. Išao je na pobedu, a ja nisam bio agresivan kao što sam bio u prvom setu. Mislim da sam imao brojne prilike da se vratim u drugom setu i da povedem, ali nisam bio dovoljno snažan da bih igrao svoju igru, da držim liniju i da budem konstantno agresivan. Imao sam mnogo prilika koje nisam iskoristio“.