Tim sprečio preokret 239. na svetu za četvrtfinale RG

Roland Garros 4. okt 202020:17 > 20:18
Julian Finney Getty Images Sport

Sa velikim izazovom se suočio Dominik Tim u četvrtom kolu Rolan Garosa, ali je i petu godinu zaredom obezbedi mesto u četvrtfinalu.

Austrijanac je savladao domaćeg predstavnika Iga Gastona 6:4, 6:4, 5:7, 3:6, 6:3.

Veliki otpor šampionu US Opena pružio je 239. teniser sveta, koji je prethodno eliminisao Stana Vavrinku. Ipak, posle tri sata i 36 minuta igre, treći teniser sveta je došao do pobede.

Agresivno je od početka igrao Gaston, pa je već u drugom gemu imao brejk šanse. Izvukao se tada Tim, koji je u nastavku zaigrao mnogo bolje. Austrijanac je bio agresivan na servis rivala, pa je do brejka došao u sedomom gemu. To mu je bilo dovoljno za prvi set.

U drugom je viđena slična priča. Slomio je treći nosilac otpor mladog rivala u petom gemu, što mu je bilo dovoljno da povede sa 2:0 u setovima.

Borba se razvila u trećem. Sredinom seta su obojica napravila po brejk. Imao je potom Gastom tri set lopte na servis rivala u desetom gemu. Nije ih tada iskoristio nijednu. Ipak, kada se ponovo našao u istoj situaciji u 12. gemu, odigrao je bolje i dobio set.

Sa mnogo samopouzdanja je igrao Francuz. Lako je došao do brejka u četvrtom gemu, a onda odličan bio pod pritiskom. Izdržao je napade Tima i izborio se za odlučujući set.

Tamo je iskustvo bilo na strani trećeg tenisera sveta, koji je brejkom u osmom gemu stigao do pobede.