Prvo četvrtfinale za Zigemund, Kvitova rutinski

Clive Brunskill/Getty Images

Sedma favoritkinja turnira Petra Kvitova plasirala se u četvrtfinale Rolan Garosa, pošto je pobedila Šuaj Džang sa 6:2, 6:4. Mesto među najboljih osam osigurala je Laura Zigemund, koja je bila bolja od Paule Badose 7:5, 6:2.

Kvitova je do pobede u četvrtom kolu došla za sat i 19 minuta igre. Čehinja će igrati četvrtfinale u Parizu prvi put od 2012. godine.

Kvitova je na najbolji mogući način počela meč, pa je uz dva brejka povela 3:0. Imala je potom priliku da na servis rivalke dođe do seta, ali nije iskoristila nijednu od dve brejk lopte u sedmom gemu. Potom je na svoj servis rutinski odradila posao.

Brejkom je Čehinja počela i drugi set. Potom je još jednom oduzela rivalki servis za 5:2. Vratila je jedan brejk Džang, ali više od toga nije mogla. Kvitova je stigla do drugog seta i maksimalne pobede.

Njena naredna rivalka biće Laura Zigemund. Nemica je za sat i 33 minuta nadigrala Paulu Badosu i prvi put u karijeri će igrati četvrtfinale nekog Gren slema.

Velika borba vodila se u prvom setu, tokom kojeg je viđeno pet brejkova. U završnici je sigurnija i upornija bila Zigemund, koja je došla do seta 7:5.

U drugom Badosa nije mogla da joj parira. Napravila je Nemica dva brejka za sigurno dobijen set i pobedu.