Sjajni Švarcman "slomio" Tima

Roland Garros 6. okt 202020:40 > 20:54
Clive Brunskill Getty Images

Dijego Švarcman će prvi put u karijeri igrati polufinale na Gren slem turniru. Sjajni Argentinac je posle pet sati i osam minuta, slomio otpor Dominika Tima 7:6 (7:1), 5:7, 6:7 (6:8), 7:6 (7:5), 6:2 na Rolan Garosu. Za mesto u meču za titulu igraće protiv boljeg iz duela Nadal - Siner.

Reuters/Christian Hartmann

Bio je to izuzetan duel sa nekoliko sjajnih poena, ali i velikih grešaka oba rivala. Prvi set je bolje otvorio Tim. Stekao je Austrijanac brejk viška i poveo 4:2. Međutim, dopustio je već u narednom gemu ribrejk. Švarcman je vratio meč u egal i uveo set u taj-brejku. U njemu je apsolutno sve bilo na strani omalenog Argentinca. Poveo je 5:0, a onda rutinski sa 7:1 stigao do vođstva.

Tim je oduzeo servis Švarcmanu u prvom gemu drugog seta. Nije to destabilizovalo Argentinca. U šestom gemu je dočekao svoju priliku i izjednačio skor na 3:3. Odlučujući momenat ovog dela igre dogodio se u 11. gemu. Austrijanac je vrlo lako došao do dve brejk lopte. Prvu je iskoristio i poveo 6:5. Na svoj servis je dobio gem za poravnanje skora na semaforu.

U trećem setu je viđen vatromet brejkova. Čak osam puta je oduzet servis igraču koji je imao početni udarac. Švarcman je u desetom gemu imao i set loptu na servis Tima. Nije je iskoristio i opet se nekako došlo do taj brejka. Sada je Tim imao 5:1. Međutim, korak po korak Švarcman se vraćao i stigao do 6:6, spasivši dve set lopte na tom putu. Ipak odličan drop šot Tima i kasnije greška Švarcmana doneli su prednost Timu.

Na krilima osvojenog trećeg seta, šampion US opena je brzo stigao do 2:0 u četvrtom setu. Delovalo je da sve ide ka njegovoj sigurnoj pobedi. Međutim, Švarcman nije želeo da baci peškir. Vezao je tri gema, od toga dva brejka i okrenuo stvari u svoju korist. Došao je do 5:4 i tri set lopte na svoj servis. Međutim, ruka se stegla i Tim sa izvlači sa pet vezanih poena. Odluka je opet pala u taj brejku. Kao što je Austrijanac dobio treći, tako je Argentinac rešio četvrti u svoju korist. Pri rezultatu 5:5, sjajna reakcija Dijega na mreži, a onda i veliki aut Tima iz bekhenda, doveli su do izjednačenja rezultata.

U petom setu je sve bilo mirno do 3:2. Nije viđena čak ni šansa za brejk. A onda se igra Tima potpuno raspala u četiri minuta. Švarcman prvo pravi brejk sa nulom, a onda i sa jednim izgubljenim poenom dolazi na gem od pobede. Nije se zaustavio i novim brejkom je stigao do najveće pobede u dosadašnjoj karijeri.