Posle osam godina: Kvitova u polufinalu Rolan Garosa

Clive Brunskill/Getty Images

Češka teniserka Petra Kvitova plasirala se u polufinale Rolan Garosa, pošto je savladala Lauru Zigemund iz Nemačke 6:3, 6:3.

Atipično za dosadašnji tok turnira i za šljaku, u prvom setu videli smo samo jedan brejk, kada je Kvitova povela 3:1. Više nije bilo šansi za brejk, a levoruka Čehinja je povela u setovima.

Drugi set tekao je drugačije, Kvitova je bila malo nervoznija i dvaput je ispustila brejk viška uprkos tome što se Nemica mučila sa leđima.

Međutim, Kvitova pravi novi, ključni brejk bez izgubljenog poena za 4:3, i naredni gem uzima sa nulom, da bi u sledećem realizovala drugu meč loptu i došla do pobede za 80 minuta igre.

Tako je Kvitova izjednačila svoj najbolji rezultat u Parizu, 2012. godine u polufinalu je izgubila od Marije Šarapove, a sada će se u toj fazi sastati sa Sofija Kenin.