Kenin nadigrala Kvitovu za novo Gren slem finale

Roland Garros 8. okt 202018:30 > 18:31
Shaun Botterill, Getty Images

Amerikanka Sofija Kenin boriće se za svoju drugu Gren slem titulu, pošto će igrati finale Rolan Garosa. Šampionka Australijan Opena je u polufinalu turnira u Parizu pobedila Čehinju Petru Kvitovu 6:4, 7:5.

Kenin će drugi put u karijeri igrati finale nekog Gren slema – ove sezone trijumfovala je na Australijan Openu. Rivalka u finalu biće joj 19-godišnja Iga Švjontek.

Kvitovoj će polufinale ostati najbolji rezultat u Parizu.

Amerikanka je do pobede došla za sat i 45 minuta igre. Znatno bolje pod pritiskom je bila šesta teniserka sveta, pa je spasila čak 10 od 12 brejk lopti sa kojima se suočila. Uspela je i da Čehinji četiri puta oduzme servis gem i dođe do maksimalne pobede.

Odlično je meč počela Kenin, pa je uz dva brza brejka povela 4:1. Uspela je Kvitova da vrati jedan izgubljeni gem za 4:2. Imala je Čehinja i priliku da se potpuno vrati u set, ali je u osmom gemu propustila brejk šansu. Amerikanka je potom rutinski privela meč kraju,

Obe su sigurno počele drugi set, da bi se postepeno razigravale. U četvrtom gemu Kvitova je imala priliku da napravi brejk, ali je Kenin ostala mirna. Već u narednom gemu je Amerikanka ‘kaznila’ rivalku za propuštene prilike i oduzela joj je servis.

Mogla je 11. teniserka sveta odmah da vrati izgubljeno, ali nije iskoristila nijednu od četiri brejk lopte.

Rasplamsala se borba ponovo u završnici seta. Izjednačila je Kvitova na 5:5, ali je Kenin odmah napravila još jedan brejk. Amerikanka je potom na svoj servis došla do pobede.