Pehar u dublu Kravicu i Misu

Roland Garros 10. okt 202019:07 > 19:18
Julian Finney/Getty Images

Nemci Kevin Kravic i Andreas Mis su pobednici Rolan Garosa u konkurenciji muških parova. U odlučujućem meču savladali su Brazilca Bruna Soareša i Hrvata Matu Pavića 6:3, 7:5 i odbranili titulu osvojenu prošle godine u Parizu.

Clive BrunskillGetty Images Sport

U prvom setu sve se ispostavilo se rešilo u četvtom gemu. Nemci su stigli do dve brejk priliku. Drugu se realizovali i poveli 3:1. U nastavku ovog dela igre više nije bilo uzbuđenja, Kravic i Mis su na svoj servis rutinski rešili set u svoju korist 6:3.

Imali su priliku da odmah na startu drugog dela brejknu rivale još jednom, ali su se Soareš i Pavić, šampioni sa ovogodišnjeg US opena, spasili. Najveću priliku brazilsko-hrvatska kombinacija imala je u četvrtom gemu kada su propustili tri brejk prilike. Posle toga se ponovo ušlo u mirnu fazu meča, sve do 11. gema. Nemci vrše pritisak, prvu šansu da oduzmu servis ne koriste, ali drugu realizuju i stižu do 6:5.

Namučili su se da dođu do još jednog gema. Prvo su spasili brejk loptu, pa propustili meč loptu i onda opet bili u situaciji da im rivali oduzmu servis. Izvukli su se i sa tri vezana poena stigli do titule.